Δύο μετάλλια κατέκτησαν οι Ολύμπιοι Κατερίνης στο πανελλήνιο πρωτάθλημα ελληνορωμαϊκής που διεξήχθη στον Πύργο Ηλείας το Σάββατο 8 Απριλίου .
Πιο συγκεκριμένα οι Μακεδόνες αθλητές των Ολυμπίων Κατερίνης που κατάφεραν τις παραπανω διακρίσεις είναι :Ο Γεωργούλης Στέφανος ο οποίος μετά από τέσσερις νίκες και μία ήττα κατέλαβε το χάλκινο μετάλλιο στα 71 κιλά παίδων ελληνορωμαϊκής πάλης και ο Πισσακης Παντελής στα 51 κιλά κατέκτησε επίσης το χάλκινο μετάλλιο μετά από δύο νίκες και μία ήττα .
Οι προπονήσεις στον σύλλογο θα συνεχιστούν στο προπονητηριο της ομάδας των Ολυμπίων εντός του ΤΕΙ Κατερίνης έναντι του ΕΟΠΥΥ Κανελλοπούλου 2 εν όψη του πρωταθλήματος των εφήβων και του βαλκανικού πρωταθλήματος τις επόμενες τρεις εβδομάδες
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!