Επεισόδιο μεταξύ μαθητών δημοτικού σημειώθηκε χθες σε αυλή σχολείου στη Χαλκίδα.
Σύμφωνα με πληροφορίες, όλα συνέβησαν λίγο μετά τις 19:00 στο 24ο Δημοτικό Σχολείο της περιοχής, όταν ο 13χρονος, ενώ βρισκόταν μαζί με άλλα παιδιά στην αυλή του σχολείου, για άγνωστο λόγο έβρισε και ήρθε σε αντιπαράθεση με ένα κορίτσι 12 ετών.
Στη συνέχεια ο 13χρονος έσπρωξε την 12χρονη με αποτέλεσμα η ανήλικη να πέσει στο έδαφος και να τραυματιστεί στο πρόσωπο.
Η 12χρονη, η οποία όπως διαπιστώθηκε έσπασε κάποια από τα μπροστινά της δόντια, μεταφέρθηκε στο Γενικό Νοσοκομείο Χαλκίδας και στη συνεχεία στο Νοσοκομείο Παίδων.
Ο 13χρονος και ο πατέρας του αναζητούνται από την αστυνομία.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!