Καγκουρό φαίνεται να τσακώνεται με έναν Αμερικανό τουρίστα σε ένα πάρκο άγριας ζωής στο Περθ στην Αυστραλία.
Το περιστατικό ξεκίνησε με το καγκουρό να ακολουθεί μια γυναίκα και ένα παιδί στο πάρκο Cohunu Koala στη Δυτική Αυστραλία. Ο άντρας επενέβη, μπήκε ανάμεσα στο καγκουρό και τη γυναίκα – και ακολούθησε ο τσακωμός.
Το καγκουρό σηκώθηκε αμέσως στο ύψος του και άρχισε να χτυπά τον Αμερικανό με τα μπροστινά του πόδια και ξεκίνησε ο τσακωμός με χτυπήματα και από τις δύο πλευρές.
Λίγα λεπτά μετά τον τσακωμό, ένας νεότερος άνδρας μπάινει στην μέση και προσπαθεί να ηρεμήσει το κακγκουρό, με αποτέλεσμα να σταματήσει για λίγο την επίθεσή του.
Αλλά η κατάπαυση του πυρός δεν κράτησε πολύ. Οι δύο άντρες φαίνονται να απομακρύνονται από τον καβγά, αλλά το καγκουρό φαίνεται να συνεχίζει.
Κάποια στιγμή, και οι δύο άντρες κρατούσαν ένα από τα μπροστινά πόδια του καγκουρό, με αποτέλεσμα να ανέβει στη μυώδη ουρά του και να τους κλωτσά.
@brooke.so.hip My dad was just trying to make sure that kangaroo stopped getting frisky with that lady #kangaroo #dad #father #thatsmydad #fight #roo #wallabee #Australia #WesternAustralia #perth #aussie #aussiethings ♬ original sound - brooke.so.hip
Στην συνέχεια μια γυναίκα που φαίνεται να εργάζεται στο πάρκο εμφανίστηκε και επέπληξε το καγκουρό, δείχνοντάς το με ένα αυστηρό δάχτυλο. Το καγκουρό ηρέμησε και εγκατέλειψε τον αγώνα.
Το βίντεο του περιστατικού κοινοποιήθηκε ευρέως στο διαδίκτυο και συγκέντρωσε πλήθος σχολίων.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!