Τις θέσεις του για την επόμενη μέρα του ΣΥΡΙΖΑ κατέθεσε ο Ευκλείδης Τσακαλώτος κατά την ανακοίνωση της υποψηφιότητάς του για την ηγεσία του ΣΥΡΙΖΑ.
Έχοντας δίπλα του τους Χάρη Μαμουλάκη, Μακρίνα Βιόλα Κώστη, Ειρήνη Αγαθοπούλου και Ανδρέα Ξανθό, ο βουλευτής του κόμματος της αξιωματικής αντιπολίτευσης έκανε γνωστό ότι θα διεκδικήσει την προεδρία στις εσωκομματικές εκλογές που θα γίνουν τις πρώτες μέρες του Σεπτεμβρίου.
«Οραματίζομαι ένα κόμμα που ο πρόεδρος θα είναι ίσος με όλους, που θα ακούει, που ξέρει που πάει και που θα έρχονται από κάτω προς τα πάνω προτάσεις κι ανησυχίες», είπε ο Ευκλείδης Τσακαλώτος και συνέχισε: «Θέλω να δώσω αυτοπεποίθηση στα μέλη και τους φίλους του ΣΥΡΙΖΑ, να έχουν εμπιστοσύνη για τις αξίες τους, να στέκονται όρθιοι και να απαντάνε με επιχειρήματα. Θέλω ένα κόμμα που θα είναι αξιόπιστο που θα απευθύνεται σε όλον τον κόσμο. Ένα κόμμα που ακούει και που λέει συγχρόνως «είμαστε αυτό, γι’ αυτό διεκδικούμε την κυβέρνηση». Ένα κόμμα που έχει αυτή την εμπιστοσύνη που λέει «κάνουμε αυτά που λέμε». Ένα κόμμα με αξιοπιστία.
Την ομιλία παρακολούθησαν μεταξύ άλλων οι: Γιώργος Σταθάκης, Νίκος Φίλης, Πάνος Σκουρλέτης, Τασία Χριστοδουλοπούλου, Δημήτρης Βίτσας, Αννέτα Καββαδία.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!