Ο Γιώργος Λιάγκας σχολίασε τα όσα έγιναν σήμερα στη Βουλή, κατά τη διάρκεια της ορκωμοσίας και στάθηκε κυρίως στο πουκάμισο του Σπύρου Μπιμπίλα.
Αυτό που τράβηξε την προσοχή του παρουσιαστή ήταν το πουκάμισο που επέλεξε να φορέσει ο Σπύρος Μπιμπίλας, το οποίο είχε πάνω παπαγάλους.
«Πάμε τώρα στο Fashion Week ή στο GNTM ή στο My Style Rocks, όπου τα γυρίσματα σήμερα γίνονται στη Βουλή. Γιατί αν δείτε πώς είναι ντυμένοι οι περισσότεροι βουλευτές… Ο Σπύρος, που σήμερα γίνεται βουλευτής, επέλεξε ένα πολύ ωραίο πουκάμισο που έχει πάνω παπαγάλους», είπε αρχικά ο Γιώργος Λιάγκας.
Ο Γιώργος Λιάγκας είπε στη συνέχεια: «Κάποια πράγματα είναι εκεί γιατί σέβεσαι κάποιους θεσμούς. Εγώ δεν θα πω πώς θα ντυθεί ο καθένας, ούτε θα πω ότι είναι ασέβεια να ντύνεσαι ουράνιο τόξο. Όταν μπαίνεις στη Βουλή, καμιά φορά, από το να κάνεις την επανάσταση και να σηκώσεις το λάβαρο της διαφορετικότητας, και μιλάω ενδυματολογικά, πρέπει να υπάρχει σεβασμός».
Κλείνοντας, ο Γιώργος Λιάγκας ανέφερε: «Να δεχτώ ότι δεν φοράμε γραβάτα, ότι μπορεί να φορέσει κάποιος σε μια συνεδρίαση ένα τζιν, όμως, το να πάω με παπαγάλους στο πουκάμισο τη μέρα της ορκωμοσίας… Δεν θα πω τι θα βάλει ο καθένας, αλλά από τη στιγμή που έχει δικαίωμα να βάλει τους παπαγάλους, κι εμείς εδώ έχουμε δικαίωμα σαν “παπαγάλοι” να μιλάμε και να το σχολιάζουμε. Εσάς σας αρέσει αυτή η εικόνα;».
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!