H Aντιπεριφερειάρχης Πιερίας κ. Σοφία Μαυρίδου ήταν η τυχερή της βραδιάς στην κοπή της Βασιλόπιτας της Σχολής Γονέων – Ανοικτό Πανεπιστήμιο Κατερίνης που πραγματοποιήθηκε το βράδυ της Δευτέρας 8-1-2024 στην πιτσαρία White Corner.
Σε μια ζεστή ατμόσφαιρα το Δ.Σ. της Σχολής αντάλλαξε ευχές για την καινούρια χρονιά και όπως τόνισε ο Πρόεδρος της κ. Κωνσταντίνος Κορομπίλης χρόνο με τον χρόνο η απήχηση των ομιλιών έχει ξεπεράσει τον Ελληνικό χώρο και μέσα από το διαδίκτυο αγγίζει τον απανταχού Οικουμενικό Ελληνισμό υποχρεώνοντας μας με μεγαλύτερη συνέπεια, ακρίβεια και υπευθυνότητα να ανταποκρινόμαστε στις απαιτήσεις και τις ανάγκες για πολύπλευρη μόρφωση και ενημέρωση της κοινωνίας μας.
Την εκδήλωση τίμησε με την παρουσία της ως Συνδιοργανωτής η Aντιπεριφερειάρχης Πιερίας κ. Σοφία Μαυρίδου και εκ μέρους του Δημάρχου Κατερίνης κ. Ιωάννη Ντούμου η αντιδήμαρχος Πολιτισμού και αναπληρώτρια δήμαρχος κ. Ελίνα Διαμαντοπούλου.
Το δείπνο το προσέφερε η πιτσαρία White Corner ενώ την βασιλόπιτα τα Ζαχαροπλαστεία Παντελής τους οποίους θερμά ευχαριστούμε.
Η πρεμιέρα των εκδηλώσεων της Σχολής Γονέων – Ανοικτό Πανεπιστήμιο Κατερίνης για το 2024 θα γίνει την Δευτέρα 15 Ιανουαρίου με επίσημο ομιλητή και καλεσμένο τον Ιεροκήρυκα της Ιεράς Μητροπόλεως Κίτρους Κατερίνης & Πλαταμώνος Αρχιμανδρίτη π. Παύλο Ντούρο. Το θέμα της ομιλίας του είναι: «Ο Φωτιστής και Διδάχος του Γένος μας. Ο Άγιος Κοσμάς ο Αιτωλός (1714-1779)» με αφορμή τα 310 χρόνια από την γέννηση του στο Μέγα Δένδρο της Αιτωλίας.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!