Το δημοτικό συμβούλιο Κατερίνης στην τελευταία του συνεδρίαση έδωσε την εξουσιοδότηση στον Δήμαρχο Κατερίνης να υπογράψει τη δανειακή σύμβαση του επενδυτικού δανείου από το Ταμείο Παρακαταθηκών και Δανείων μέσω του Προγράμματος «Α.Τρίτσης» για την εκτέλεση του έργου «Αστική Αναζωογόνηση στην Πλατεία Δημοκρατίας και στην Πολεοδομική Ενότητα του Σ.Σταθμού Κατερίνης.
Ένα έργο για οποίο δουλέψαμε μαζί με τις υπηρεσίες και τα αρμόδια υπουργεία πολλούς μήνες μέχρι να πετύχουμε την τελική έγκριση.
Ένα έργο που αμφισβητήθηκε την προεκλογική περίοδο, σήμερα παίρνει το πράσινο φως από τη νέα διοίκηση για να προχωρήσει.
Ίσως τώρα είναι η ώρα, να πείτε στους δημότες ότι τους είπατε ψέματα προεκλογικά. Ίσως ήρθε η ώρα να παραδεχτείτε στους κατοίκους του Σ.Σταθμού πως προεκλογικά, τους κρύψατε την αλήθεια λέγοντας «δεν έγινε τίποτα για τον Σ.Σταθμό».
Ίσως είναι η κατάλληλη ώρα να γνωριστείτε με την αλήθεια!
ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΠΑΡΑΤΑΞΗ
ΕΚΚΙΝΗΣΗ
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!