Την Τετάρτη, 1 Μαΐου 2024, η Αντιπεριφερειάρχης Πιερίας, κα Σοφία Μαυρίδου, συναντήθηκε στο γραφείο της στην Περιφερειακή Ενότητα Πιερίας με το Δ.Σ. του οργανισμού “Ολύμπια εν Δίω”, ενός σημαντικού φορέα παιδείας και πολιτισμού, ο οποίος αποτελεί κάθε χρόνο σημείο συνάντησης μαθητών από διάφορα μέρη της υφηλίου στο πλαίσιο της Διεθνούς Μαθητικής Συνάντησης Αρχαίου Θεάτρου, Μουσικής και Αθλητισμού.
Στη συνάντηση παρευρέθησαν ο Πρόεδρος του οργανισμού, κος Αθανάσιος Μπίντας, ο γενικός γραμματέας, κος Σάκης Ελευθεριάδης, ο ταμίας, κος Αριστείδης Αγγέλου, όπως επίσης και η υπεύθυνη δημοσίων σχέσεων, κα Ειρήνη Ζαβρίδου. Η Αντιπεριφερειάρχης Πιερίας, κα Σοφία Μαυρίδου εξέφρασε τη διαχρονική στήριξή της σε αυτόν το σημαντικό θεσμό για την Πιερία, ενώ από την πλευρά του ο πρόεδρος, κος Μπίντας ευχαρίστησε την κα Μαυρίδου για την εξαιρετική συνεργασία μεταξύ της Περιφερειακής Ενότητας Πιερίας και του οργανισμού, καθώς τέτοιου είδους αγαστές συνεργασίες αφήνουν ένα σημαντικό πολιτιστικό αποτύπωμα στο ήδη πλούσιο πολιτιστικό προϊόν του τόπου μας.
Η στήριξη των φορέων παιδείας και πολιτισμού αποτελεί βασική προτεραιότητα της Περιφερειακής Ενότητας Πιερίας, καθώς μέσα από τις συνεργασίες αυτές ενισχύεται η ταυτότητα των Πιεριέων, ενώ ταυτόχρονα κοινωνούνται σημαντικές αρχές και αξίες από γενιά σε γενιά και μεταλαμπαδεύονται οι παραδόσεις μας στους νέους που αποτελούν το ελπιδοφόρο μέλλον της περιοχής μας.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!