Βαρύ πένθος έχει σκορπίσει στο Μουζάκι της Καρδίτσας η ξαφνική απώλεια του 20χρονου ποδοσφαιριστή, ο οποίος άφησε την τελευταία του πνοή στο γήπεδο του Μαυρομματίου σήμερα νωρίς το μεσημέρι.
Ο αδικοχαμένος Ηλίας αγωνιζόταν με την ομάδα του Καραϊσκάκη Μαυρομματίου κόντρα στη Δόξα Αμπέλου όταν για άγνωστο λόγο κατέρρευσε στον αγωνιστικό χώρο χωρίς τις αισθήσεις του.
Ο αγώνας διεκόπη με τους ποδοσφαιριστές και τον γιατρό της ομάδας να προσπαθούν να τον επαναφέρουν κάνοντάς του ΚΑΡΠΑ.
![](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2023-01-15/FB_IMG_1673792593651.jpg)
Ο 20χρονος δεν επανήλθε με αποτέλεσμα να μεταφερθεί με ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ αρχικά στο Κέντρο Υγείας Μουζακίου και στη συνέχεια στο Νοσοκομείο της Καρδίτσας. Εκεί, πάρα τις προσπάθειες των γιατρών να τον κρατήσουν στη ζωή κατέληξε.
«Κατέρρευσε μέσα στο γήπεδο. Ήταν μια χαρά το παιδί, απλά ξαφνικά κατέρρευσε. Ήταν αθλητής της ομάδας και είχε παίξει κανονικά σε όλους τους αγώνες χωρίς κανένα πρόβλημα. Ήταν υγιέστατος και είχε όλα τα χαρτιά από τους γιατρούς. Του έκαναν ΚΑΡΠΑ, αλλά έπρεπε να πάει στο νοσοκομείο. Περιμένουμε και εμείς την ιατροδικαστική έκθεση για να μάθουμε τι συνέβη», λέει στο protothema.gr ένας συναθλητής του, που βρισκόταν στον αγωνιστικό χώρο την ώρα που κατέρρευσε ο 20χρονος ποδοσφαιριστής.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!