Χειροπέδες σε έναν 22χρονο πέρασαν οι αρχές στο Αγρίνιο, μετά από ένα αιματηρό ατύχημα το μεσημέρι του Σαββάτου (14/1) που λίγο έλειψε να καταλήξει σε τραγωδία.
Ειδικότερα, όπως μεταδίδει το agrinionews.gr, το συμβάν έγινε κατά τη διάρκεια κυνηγιού αγριογούρουνου στην περιοχή Άγιος Βλάσιος της δημοτικής ενότητας Παρακαμπυλίων στον Δήμο Αγρινίου, όταν ο 22χρονος πυροβόλησε και τραυμάτισε έναν 47χρονο, νομίζοντας ότι επρόκειτο για θήραμα.
Οι δυο άνδρες είναι φίλοι και κυνηγούσαν μαζί στη δασική περιοχή. Ωστόσο, κάποια στιγμή ο νεαρός διέκρινε κίνηση μέσα στην πυκνή βλάστηση και πυροβόλησε χωρίς να ελέγξει, με αποτέλεσμα τα σκάγια να βρουν στα πόδια τον 47χρονο.
Ο άτυχος κυνηγός μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο στο νοσοκομείο Αγρινίου, όπου νοσηλεύεται εκτός κινδύνου.
Οι αστυνομικοί του τμήματος Αγίου Βλασίου που διενεργούν έρευνα για τις συνθήκες κάτω από τις οποίες συνέβη η παραλίγο τραγωδία, οδήγησαν τον 22χρονο στον εισαγγελέα Πρωτοδικών Αγρινίου με τις κατηγορίες της πρόκλησης σωματικής βλάβης από αμέλεια και της παράβασης του νόμου περί όπλων.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!