Με τις προεκλογικές ρεκλάμες του σε στάσεις λεωφορείων της Αθήνας και του Πειραιά, το «Κόμμα για τα Ζώα», επιβεβαίωσε ότι είναι συνεπέστατο με την επωνυμία του: Είναι όντως ένας πολιτικός σχηματισμός για… «ζώα»!
Ανεξάρτητα από τις αποφάσεις του Εισαγγελέα, υπόψη του οποίου βρίσκεται ήδη η σχετική «ρεκλάμα», η Κυνηγετική Συνομοσπονδία Ελλάδος δεν πρόκειται να δώσει νομική, πολιτική και κοινωνική αξία, σε ένα κόμμα που προσπαθεί να επιβάλει… τη «φυτοφαγική μετάβαση» στο σύνολο του πληθυσμού της χώρας.
Ένα κόμμα που ζητάει επισήμως από το Υπουργείο Παιδείας και την Πολιτεία… να καταργήσουν τη γιορτή της Τσικνοπέμπτης, δεν αξίζει της οποιασδήποτε αντιπαράθεσης. Στις επερχόμενες εκλογές θα πάρει την απάντηση από την κοινωνία…
Κατανοούμε, βέβαια, ότι τα στελέχη του «Κόμματος για τα Ζώα», επιδιώκουν από το «τίποτα» να γίνουν «κάτι». Δεν μπορούμε, όμως, να τους βοηθήσουμε σε αυτό.
Έχουμε σοβαρότερα θέματα να ασχοληθούμε…
Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ
Γ. ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ
Ο ΓΕΝ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ
Ν. ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!