Απίθανα αλλά δυστυχώς συμβαίνει στην Ελλάδα του 2023. Ο σταθμός του Προαστιακού στη Δεκέλεια δεν έχει σταθμάρχη. Τα εισιτήρια τα προμηθεύονται οι επιβάτες από παρακείμενη ψησταριά.
Πρόκειται για ενδιάμεσο σταθμό στο δρομολόγιο Αθήνα – Χαλκίδα – Αθήνα, ο οποίος μάλιστα εξυπηρετεί αρκετούς επιβάτες που πηγαίνουν στη βιομηχανική ζώνη σε Άγιο Στέφανο, Κρυονέρι, Βαρυμπόμπη.
Στον συγκεκριμένο λοιπόν σταθμό δεν υπάρχει σταθμάρχης, οπότε δεν υπάρχει έλεγχος, αλλά ούτε και κάποιος υπάλληλος του ΟΣΕ.
Ο συγκεκριμένος σταθμός έχει 12 δρομολόγια την ημέρα, και πολύς κόσμος εξυπηρετείται καθημερινά από τις 5 το πρωί έως τις 12 το βράδυ.
Επομένως, εάν κάποιος θέλει να προμηθευτεί εισιτήριο, μια ταμπέλα τον καθοδηγεί να το κόψει στην ψησταριά-καφετέρια, απέναντι από τον σταθμό.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!