Ζαχαροπλαστείο στην Κατερίνη, με αφορμή τις επερχόμενες εκλογές της 21ης Μαΐου, φτιάχνει πασχαλινά τσουρέκια στα χρώματα των κομμάτων, όπως και σοκολατένια αυγά.
Ψηφοφόροι της Νέας Δημοκρατίας, του ΣΥΡΙΖΑ και του ΠΑΣΟΚ, ή καταναλωτές που θέλουν να «κάνουν πλάκα» στους συγγενείς ή στους φίλους τους, μπορούν να επιλέξουν το τσουρέκι και το σοκολατένιο αυγό που τους ταιριάζει, με εκείνα του ΠΑΣΟΚ να έχουν τη μεγαλύτερη ζήτηση, σύμφωνα με την ιδιοκτήτρια του ζαχαροπλαστείου, Ελένη Πεΐδου. Τα τσουρέκια που διατίθενται σε κόκκινο, μπλε και πράσινο για όλα τα πολιτικά γούστα, έχουν την ίδια γεύση διευκρινίζει η ίδια.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!