Συναυλίες με το μουσικό σχήμα «The magic bus» σε ελληνικό ροκ ρεπερτόριο, στις 21:00, με το Μουσικό Σχολείο Κατερίνης και τη ροκ μπάντα του, στις 20:00 περιλαμβάνει το πρόγραμμα για αύριο – Παρασκευή 19/05, στο 2ο Φεστιβάλ Πάρκου. Το πρωινό πρόγραμμα (ώρα 11:00), θα κινηθεί «Στους ρυθμούς της Μέριμνας», μία μουσικοχορευτική παράσταση από τη Μέριμνα Παιδιού Κατερίνης, σε συνεργασία με το Bootcamp fitness studio. Γεμάτη δράσεις είναι και η ατζέντα των εκπαιδευτικών – ψυχαγωγικών δράσεων.
Αναλυτικά το πρόγραμμα διαμορφώνεται ως εξής:
Διαδραστική θεατρική παράσταση «Οι 12 Άθλοι του Ηρακλή», θέατρο Commedia, διάρκεια 40 λεπτών (καθημερινά από 12/05 έως 31/05), 1η παράσταση στις 10:00, 2η παράσταση στις 12:00
Οδική ασφάλεια, εκπαιδευτικές δράσεις από τον Αυτοκινητόδρομο Αιγαίου, 09:00-13:00, 17:30-20:30
Ενημερωτική δράση για το πρόγραμμα «Πόλεις φιλικές προς τα παιδιά» και εκπαιδευτικό παιχνίδι μνήμης για τα δικαιώματα του παιδιού, Unicef, 10:00-12:00
Ζωντανή Ζωγραφική, Σύλλογος Εικαστικών Τεχνών Πιερίας (από 12/05/ έως 31/05), 10:30-14:00, 18:00-21:00
Πλανητάριο, παρατήρηση με το ηλιακό τηλεσκόπιο 11:00-14:00, 17:00-21:00
Eκπαιδευτικό κινητό πλανητάριο STARLAB, φανταστικό ταξίδι στο σύμπαν, 17:00-21:00
«Στους ρυθμούς της Μέριμνας», μουσικοχορευτική παράσταση από τη Μέριμνα Παιδιού Κατερίνης σε συνεργασία με το Bootcamp fitness studio, 11:00
Συναυλία με το Μουσικό Σχολείο Κατερίνης και τη ροκ μπάντα του, 20:00
Συναυλία, «The magic bus» με ελληνικό ροκ ρεπερτόριο, 21:00.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!