Επίσκεψη στο Γηροκομείο της Ιεράς Μητρόπολης Κίτρους, Κατερίνης και Πλαταμώνος, στο Δ.Δ. της Ανδρομάχης, πραγματοποίησαν μαθητές των Β’ και Δ’ τάξεων του 17ου Δημοτικού Σχολείου Κατερίνης, χθες, Δευτέρα 15 Μαΐου.
Με αφορμή τον εορτασμό της γιορτής της μητέρας, το 17ο Δημοτικό Σχολείο σε συνεργασία με τη διεύθυνση του γηροκομείου διοργάνωσε μια γιορτή χαράς για τις ηλικιωμένες κυρίες. Οι μαθητές μοίρασαν λουλούδια και ζωγραφιές τους, συνομίλησαν με τις ηλικιωμένες, τραγούδησαν και χόρεψαν σκορπίζοντας όμορφα χαμόγελα.
Η πρωτοβουλία ήταν του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 17ου Δημοτικού Σχολείου και Νηπιαγωγείου Κατερίνης και υλοποιήθηκε σε συνεργασία με το Σύλλογο Διδασκόντων του Σχολείου. Τους μαθητές συνόδευσαν ο Πρόεδρος του Συλλόγου Δημήτρης Ζησιμόπουλος και οι εκπαιδευτικοί Μαρία Συμεωνίδου (β’ τάξη) και Σοφία Δαμδούνη (δ’ τάξη).
Αξίζει να σημειωθεί ότι τηρήθηκαν όλα τα μέτρα προστασίας και όλοι οι μαθητές που συμμετείχαν είχαν αρνητικό test για τον κορωνοϊό.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!