Με σύνθημα «Αγαπάμε τα ζώα - Δημιουργούμε Πολιτισμό» η Αντιδημαρχία Διαχείρισης Αδέσποτων Ζώων Συντροφιάς του Δήμου Δίου-Ολύμπου διοργανώνει ενημερωτική εκδήλωση στο πλαίσιο της 4ης Απριλίου, που τιμάται ως Πανελλήνια Σχολική Ημέρα Φιλοζωίας και Παγκόσμια Ημέρα Αδέσποτων Ζώων.Η εκδήλωση, που έχει σκοπό την καλλιέργεια της φιλοζωικής κουλτούρας και περιβαλλοντικής συνείδησης στους μαθητές, θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 4 Απριλίου 2024 στις 9 το πρωί, στην αίθουσα εκδηλώσεων του 2ου Δημοτικού Σχολείου Λιτοχώρου, με ομιλητές:
• τη Δομνίκη Καράντζιου, συγγραφέα παιδικής λογοτεχνίας, ραδιοφωνική παραγωγό, προϊσταμένη τμήματος Περιβάλλοντος & Υδροοικονομίας Π.Ε. Πιερίας
• τον Κωνσταντίνο Πουρλιώτη, κτηνίατρο, υπεύθυνο για τα αδέσποτα ζώα των Δ.Ε. Ανατολικού Ολύμπου και Λιτοχώρου, καθώς και
• Εκπροσώπους των Φιλοζωικών Σωματείων «Ο Περίτας» και «Τα παιδιά του Δία»
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!