Αφότου αποκάλυψε χθες το «Πόθεν Έσχες» του σε ομιλία του στη Θεσσαλονίκη, ο Στέφανος Κασσελάκης προχώρησε σήμερα σε μία ανάρτηση με την οποία ζητά τη δημοσιοποίηση των περιουσιακών στοιχείων του Κυριάκου Μητσοτάκη.
Αντί για δήλωση Πόθεν Έσχες, ο Στέφανος Κασσελάκης εμφάνισε στην ομιλία του στη Θεσσαλονίκη έναν πίνακα μίας σελίδας, παρουσιάζοντας τα περιουσιακά του στοιχεία ως τις 31 Δεκεμβρίου 2023. Ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ, εμφάνισε μέσω προτζέκτορα, τα 3 ακίνητα που διαθέτει σε Αθήνα, ΗΠΑ και Σπέτσες.
Σήμερα (04.06.2024), ο αρχηγός της αξιωματικής αντιπολίτευσης έκανε μία ανάρτηση στον λογαριασμό του στο X (πρώην Twitter) γράφοντας:
Ανοίξατε τον ασκό του Αιόλου και τώρα θα το ζήσετε μέχρι τέλους:
— Stefanos Kasselakis - Στέφανος Κασσελάκης (@skasselakis) June 4, 2024
Οι όροι της ρύθμισης του χρέους της Νέας Δημοκρατίας ΔΕΝ είναι δημόσιο έγγραφο.
Δώστε τους τώρα στη δημοσιότητα.
Να μάθει ο ελληνικός λαός πώς πολιτεύεται το πιο υπερχρεωμένο κόμμα στην Ευρώπη, το οποίο οφείλει μισό…
«Ανοίξατε τον ασκό του Αιόλου και τώρα θα το ζήσετε μέχρι τέλους. Οι όροι της ρύθμισης του χρέους της Νέας Δημοκρατίας ΔΕΝ είναι δημόσιο έγγραφο. Δώστε τους τώρα στη δημοσιότητα.
Να μάθει ο ελληνικός λαός πώς πολιτεύεται το πιο υπερχρεωμένο κόμμα στην Ευρώπη, το οποίο οφείλει μισό δισ. ευρώ και διεξάγει την πιο ακριβή διαδικτυακή καμπάνια στην Ευρώπη. Πώς; Με ποιου τα χρήματα; Απάτη τέλος σε όλα τα επίπεδα. Όλα στο φως»
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!