Άλλη μία οικογενειακή τραγωδία προκάλεσε ο κορονοϊός αυτή τη φορά στην Αχαΐα. Ζευγάρι «χτυπήθηκε» από τον φονικό ιό και «έφυγαν» με διαφορά πέντε ημερών, χωρίς να τους αποχαιρετίσει η κόρη τους που νοσηλεύεται με Covid19!
Αμείλικτος ο κορονοϊός συνεχίζει να σαρώνει τη χώρα, απλώνοντας το πέπλο του θανάτου σε ακόμη περισσότερες οικογένειες, όπως μία στην Αχαΐα.
Σύμφωνα με ρεπορτάζ του Tempo24.news, ένας 75χρονος που νοσηλευόταν διασωληνωμένος στον «Άγιο Ανδρέα» της Πάτρας κατέληξε τη Δευτέρα (29.11.2021), πέντε 24ωρα μετά την 72χρονο σύζυγό του, που είχε χάσει τη μάχη στην εντατική του νοσοκομείου του Ρίου.
Και οι δύο ήταν πλήρως εμβολιασμένοι, αλλά, ενώ προγραμμάτιζαν την 3η δόση, δεν πρόλαβαν να την κάνουν…
Τραγική ειρωνεία! Η κόρη του ζευγαριού νοσεί και αυτή από κορονοϊό και δεν κατάφερε να πει το τελευταίο αντίο στους δύο ανθρώπους που την έφεραν στη ζωή και έφυγαν μόνοι τους με διαφορά μόλις λίγων ημερών.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!