Το πρωί της Πέμπτης, 14 Απριλίου 2022, η Αντιπεριφερειάρχης Πιερίας, κα Σοφία Μαυρίδου, επισκέφθηκε το Δημοτικό Σχολείο της Βροντούς στο Δήμο Δίου – Ολύμπου. Στη συνάντηση παρευρέθηκαν ο Διευθυντής και πρόεδρος της τοπικής κοινότητας, κος Δημήτρης Κορινιώτης, ο σύλλογος διδασκόντων, οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου, ενώ στη συνάντηση έδωσε το “παρών” και ο Αντιδήμαρχος Δίου – Ολύμπου, Θανάσης Καλαϊτζής.
Η Αντιπεριφερειάρχης ξεναγήθηκε από τον κο Κορινιώτη στους ζεστούς και φιλόξενους χώρους του σχολείου, καθώς επίσης και στη δανειστική βιβλιοθήκη, ενώ τον συνεχάρη για την εξαιρετική εικόνα του σχολείου, αλλά και την εύρυθμη λειτουργία του. Ο κος Κορινιώτης με τη σειρά του ευχαρίστησε την κα Μαυρίδου για τη στήριξή της στο Δημοτικό Σχολείο, αλλά και στην τοπική κοινότητα της Βροντούς. Η επίσκεψη ολοκληρώθηκε με την Αντιπεριφερειάρχη να διαβεβαιώνει τη Διεύθυνση, αλλά και τους διδάσκοντες, πως η Περιφερειακή Ενότητα Πιερίας θα βρίσκεται πάντα κοντά σε όλα τα σχολεία όλων των βαθμίδων της περιοχής μας και θα προσπαθεί να βοηθάει σε κάθε αίτημα που άπτεται των αρμοδιοτήτων της.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!