Στις νέες δημοτικές τουαλέτες (Δημαρχείο – δίπλα από την έξοδο του Δημοτικού πάρκινγκ), που εδώ και ένα και πλέον χρόνο επαναλειτουργούν και αποτυπώνουν εικόνα αισθητής αναβάθμισης αυτού του δημόσιου χώρου τοποθετήθηκε και αλλαξιέρα για μωρά.
«Μετά από πολλά χρόνια εγκατάλειψης, προχωρήσαμε στην πλήρη ανακαίνιση στις δημοτικές τουαλέτες, πρωτίστως ως ζήτημα δημόσιας υγείας, καθώς και για λόγους αισθητικής και λειτουργικότητας και συνεχίζουμε» τονίζει σε δήλωσή της, η πρόεδρος των Δημοτικών Πάρκινγκ (ΠΟΛΙΣ Α.Ε). Ασημίνα Πούλιου.
Υπενθυμίζεται ότι προηγήθηκαν στις δημοτικές τουαλέτες παρεμβάσεις αντικατάστασης πλακιδίων, ειδών υγιεινής, υδραυλικών και ηλεκτρικών εγκαταστάσεων, καθώς και ελαιοχρωματισμοί εσωτερικών και εξωτερικών χώρων.
Παράλληλα, οι αισθητικές παρεμβάσεις ανάδειξης και συνολικής ανάπλασης στο δημοτικό κτίριο και στο αίθριο της δημοτικής αγοράς οδεύουν στην τελική ευθεία και δίνουν νέα πνοή στην καθημερινότητα της πόλης.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!