Η Υπηρεσία Καθαριότητας του Δήμου Κατερίνης ανακοινώνει ότι κανονικά και σύμφωνα με το καθημερινό πρόγραμμα θα γίνεται έως το Μ. Σάββατο η αποκομιδή απορριμμάτων, με την διαφορά ότι τα νυχτερινά δρομολόγια της Μ. Παρασκευής θα πραγματοποιηθούν το απόγευμα της συγκεκριμένης ημέρας.
Επιπλέον, Κυριακή του Πάσχα θα γίνει αποκομιδή στο κέντρο της πόλης και στους κεντρικούς δρόμους της Παραλίας και της Ολυμπιακής Ακτής.
Δευτέρα του Πάσχα θα γίνει αποκομιδή (ανακύκλωση) στο κέντρο της πόλης και στους κεντρικούς δρόμους της Παραλίας και της Ολυμπιακής Ακτής. Τα νυχτερινά δρομολόγια της Δευτέρας του Πάσχα θα πραγματοποιηθούν κανονικά.
Το πρόγραμμα των βυθιζόμενων κάδων θα παραμείνει ως έχει έως την Μ. Παρασκευή. Κατόπιν θα γίνει αποκομιδή για τους βυθιζόμενους κάδους 6:00 π.μ. την Κυριακή του Πάσχα και 6:00 π.μ. την Δευτέρα του Πάσχα.
Παρακαλούνται οι δημότες, να βοηθήσουν στο έργο των συνεργείων καθαριότητας, τηρώντας το πρόγραμμα που έχει καταρτιστεί για τις εορτές του Πάσχα.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!