Η συναυλία της Πολυτονικής Ορχήστρας Κατερίνης με ξένο ρεπερτόριο, οι εκπαιδευτικές δράσεις από τον Αυτοκινητόδρομο Αιγαίου, «το Λούνα παρκ της ανακύκλωσης», από την Ελληνική Εταιρεία Αξιοποίησης Ανακύκλωσης, η Ενημερωτική δράση για το πρόγραμμα «Πόλεις φιλικές προς τα παιδιά» (Unicef) συνθέτουν το πρόγραμμα της σημερινής ημέρας στο 2ο Φεστιβάλ Πάρκου.
Αναλυτικά το πρόγραμμα διαμορφώνεται ως εξής:
· Διαδραστική θεατρική παράσταση «Οι 12 Άθλοι του Ηρακλή», θέατρο Commedia, διάρκεια 40 λεπτών (καθημερινά από 12/05 έως 31/05), 1η παράσταση στις 10:00, 2η παράσταση στις 12:00
· Οδική ασφάλεια, εκπαιδευτικές δράσεις από τον Αυτοκινητόδρομο Αιγαίου, 09:00-13:00, 17:30-20:30
· Ψυχαγωγική εκπαιδευτική δράση «Λούνα παρκ της ανακύκλωσης», Ελληνική Εταιρεία Αξιοποίησης Ανακύκλωσης, 09:00-13:00
· Ζωντανή Ζωγραφική, Σύλλογος Εικαστικών Τεχνών Πιερίας (από 12/05/ έως 31/05), 10:30-14:00, 18:00-21:00
· Ενημερωτική δράση για το πρόγραμμα «Πόλεις φιλικές προς τα παιδιά» και εκπαιδευτικό παιχνίδι μνήμης για τα δικαιώματα του παιδιού, Unicef, 10:00-12:00
· Συναυλία της Πολυτονικής ορχήστρας Κατερίνης με ξένο ρεπερτόριο, 21:00
· Είσοδος ελεύθερη.
· Σημείωση: Υπενθυμίζεται, ότι, στο πολυθεματικό, ψυχαγωγικό, εκπαιδευτικό και διαδραστικό Φεστιβάλ, οι μικροί και μεγάλοι επισκέπτες του πάρκου θα έχουν την ευκαιρία – έως τις 31 Μαΐου – να απολαύσουν το διεθνών προδιαγραφών διαδραστικό θεματικό πάρκο «Οι 12 Άθλοι του Ηρακλή».
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!