Ένα σοκαριστικό περιστατικό σημειώθηκε σε σιδηροδρομικό σταθμό του Λονδίνου, όταν ένας άνδρας δέχθηκε επίθεση από δύο μεγάλα σκυλιά και μάλιστα, παραλίγο να πέσει στις ράγες την ώρα που περνούσε το τρένο.
Το περιστατικό σημειώθηκε στον σταθμό Stratford International. Tο ένα από τα δύο σκυλιά επιτέθηκε στον άντρα ενόσω εκείνος βρισκόταν στην άκρη της αποβάθρας. Ο άνδρας έπεσε κάτω, αλλά ευτυχώς δεν κατέληξε στις ράγες, εξέλιξη η οποία θα μπορούσε να αποβεί μοιραία για τη ζωή του, καθώς το τρένο πέρασε από δίπλα του, μερικά δευτερόλεπτα αργότερα.
Dog (XL bully) desperately trying to get away from a stranger in Stratford station, UK. yesterday.
— Neil Sullivan (@SullivanNeilA) December 11, 2023
This is what happens when you do not train your dogs and decide to be brainless and take them out into a busy public area and idiotically hand them over to a stranger and expect… pic.twitter.com/X6DfZlWPR5
Σύμφωνα με παρευρισκόμενους, το σκυλί επιτέθηκε στον άνδρα όταν εκείνος πήρε το λουρί του από τη γυναίκα προκειμένου να τη βοηθήσει, καθώς εκείνη πάλευε να τα κρατήσει υπό έλεγχο. Η γυναίκα, όπως φαίνεται και στο βίντεο, δεν μπορεί να τα ελέγξει και έτσι, τρέχουν πάνω στον άντρα.
Η γυναίκα φώναζε: «Δώσε μου τον σκύλο», όσο ο άντρας προσπαθούσε να ξεφύγει από το πρώτο ζώο, πριν τον πλησιάσει το δεύτερο σκυλί. Τελικώς, η ιδιοκτήτρια των σκύλων κατάφερε να ελέγξει τα ζώα πριν η επίθεση λάβει τραγικές διαστάσεις.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!