Την Τρίτη, 26 Μαρτίου 2024, η Αντιπεριφερειάρχης Πιερίας, κα Σοφία Μαυρίδου υποδέχθηκε στο γραφείο της στην Περιφερειακή Ενότητα Πιερίας, το νεοσύστατο Δ.Σ. του Λυκείου των Ελληνίδων του Παραρτήματος Κατερίνης.
Στη συνάντηση συμμετείχαν η Πρόεδρος του Δ.Σ., κα Πολυτίμη Σταματοπούλου-Παπακώστα, η Α΄Αντιπρόεδρος, κα Χρυσούλα Ρίζου-Μανωλοπούλου, η Β’ Αντιπρόεδρος, κα Ελένη Τσούρη, η γενική γραμματέας, κα Φανή Τούλη-Σαχινίδου, η γενική ταμίας, κα Χρυσούλα Γεωργιάδου-Δανιηλίδου, η ειδική γραμματέας, κα Αναστασία Ιορδανίδου, η έφορος δημοσίων σχέσεων, κα Μιράντα Παππά, η έφορος οικονομικών, κα Αθηνά Εξάρχου, καθώς επίσης και η έφορος χορευτικού και καλλιτεχνικών, κα Ανδρονίκη Ντάλα.
“Το Λύκειο Ελληνίδων της Κατερίνης ανέκαθεν αποτελούσε σημείο πολιτιστικής αναφοράς του τόπου μας. Η Περιφερειακή Ενότητα Πιερίας, έχει αναπτύξει μία πολύ σημαντική συνεργασία με το Λύκειο Ελληνίδων και διαχρονικά στηρίζει το πολυσχιδές έργο του, που αφήνει το ανεξίτηλο πολιτιστικό του αποτύπωμα ενδυναμώνοντας το πλούσιο πολιτιστικό μας προϊόν”, ανέφερε χαρακτηριστικά η Αντιπεριφερειάρχης Πιερίας, ενώ κατά τη διάρκεια της συνάντησης συζητήθηκε η πολυσήμαντη δράση του Λυκείου Ελληνίδων εντός, αλλά κι εκτός Πιερίας, καθώς επίσης τέθηκε επί τάπητος και ο προγραμματισμός των επόμενων δράσεων και εκδηλώσεων που αναμένονται στο προσεχές διάστημα.
Η συνάντηση ολοκληρώθηκε με το ΔΣ να ευχαριστεί την κα Μαυρίδου τόσο για την εξαιρετική συνεργασία όλων αυτών των ετών με την Περιφερειακή Ενότητα Πιερίας από τη θέση της Αντιπεριφερειάρχη, αλλά και για την προσφορά της ίδιας προσωπικά ως Λυκειάδας.
“Το Λύκειο Ελληνίδων της Κατερίνης ανέκαθεν αποτελούσε σημείο πολιτιστικής αναφοράς του τόπου μας. Η Περιφερειακή Ενότητα Πιερίας, έχει αναπτύξει μία πολύ σημαντική συνεργασία με το Λύκειο Ελληνίδων και διαχρονικά στηρίζει το πολυσχιδές έργο του, που αφήνει το ανεξίτηλο πολιτιστικό του αποτύπωμα ενδυναμώνοντας το πλούσιο πολιτιστικό μας προϊόν”, ανέφερε χαρακτηριστικά η Αντιπεριφερειάρχης Πιερίας, ενώ κατά τη διάρκεια της συνάντησης συζητήθηκε η πολυσήμαντη δράση του Λυκείου Ελληνίδων εντός, αλλά κι εκτός Πιερίας, καθώς επίσης τέθηκε επί τάπητος και ο προγραμματισμός των επόμενων δράσεων και εκδηλώσεων που αναμένονται στο προσεχές διάστημα.
Η συνάντηση ολοκληρώθηκε με το ΔΣ να ευχαριστεί την κα Μαυρίδου τόσο για την εξαιρετική συνεργασία όλων αυτών των ετών με την Περιφερειακή Ενότητα Πιερίας από τη θέση της Αντιπεριφερειάρχη, αλλά και για την προσφορά της ίδιας προσωπικά ως Λυκειάδας.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!