«Το μέγεθος μετράει προφανώς». Αυτό είπε ένας μαθητής λυκείου που εντόπισε το Mega έξω από σχολείο της Θεσσαλονίκης στην πρεμιέρα των Πανελληνίων 2024 για τα ΓΕΛ.
Και δεν αναφερόταν σε τίποτα άλλο παρά από τον μεγάλο ξύλινο σταυρό που είχε κρεμάσει στον λαιμό του για να πάει να διαγωνιστεί στο μάθημα της έκθεσης.
Ο Παναγιώτης, όπως είναι το όνομά του, εξήγησε στην κάμερα του Mega ότι διάβαζε όλη τη χρονιά».
«Δεν μπορείς να βασιστείς όμως ούτε στο ένα ούτε στο άλλο, χρειάζεται και η βοήθεια του Θεού», συνέχισε.
Ο Παναγιώτης είπε, τέλος, ότι θέλει να περάσει στο Πολυτεχνείο ενώ για το θέμα της έκθεσης είπε ότι «αν έχεις συνείδηση μπορείς να απαντήσεις σε ό,τι και αν πέσει».
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!