Την πρώτη του πολιτική ομιλία- συγκέντρωση πραγματοποίησε ο υποψήφιος βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ Ζήσης Ζάννας σε καφέ της Περίστασης.
Ο κ. Ζάννας έτυχε θερμής υποδοχής σε μια πολυπληθή συγκέντρωση παρουσία πολλών νέων. Στην ομιλία του ο κ Ζάννας τόνισε ότι στις 21 Μαΐου θα αναμετρηθούν δυο πολιτικά σχέδια εκ διαμέτρου αντίθετα. Το πρώτο της Νέας Δημοκρατίας του κ. Μητσοτάκη που θα ενισχύσει το αντιδημοκρατικό καθεστώς διαπλοκής και αδιαφάνειας που στήνεται την τελευταία τετραετία.
Τετραετία που ξεκίνησε με Πέτσα και τελειώνει με Πάτση. Το δεύτερο σχέδιο είναι αυτό του ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ που έχει παρουσιαστεί δημόσια ενώπιον του ελληνικού λαού απόλυτα ρεαλιστικό και εφαρμόσιμο.
Σχηματισμός προοδευτικής κυβέρνησης με κορμό τον ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ και πρωθυπουργό τον Αλέξη Τσίπρα σημαίνει αύξηση μισθών, μείωση τιμών, ρύθμιση χρεών, δικαιοσύνη παντού! Τέλος ο κ Ζάννας μεταξύ άλλων τόνισε την ανάγκη ο ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ να είναι πρώτος στην κάλπη με διαφορά από τη ΝΔ, και κάλεσε όλους όσοι αυτοπροσδιορίζονται ως προοδευτικοί πολίτες να έχουν ως πρώτη επιλογή το ψηφοδέλτιο του ΣΥΡΙΖΑ ΠΣ.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!