Μια 35χρονη από τον Βόλο που έχει καταγγείλει για βία τον σύντροφό της, υποστήριξε χθες Τρίτη (30/1) στο δικαστήριο πως ο άνδρας «μου πέταξε οινόπνευμα μέσα στο στόμα και επάνω στα ρούχα μου και μου είπε πως θα με κάψει».
Το ζευγάρι, σύμφωνα με τοπικό μέσο, περνά συχνά την «πόρτα» του Αυτοφώρου καθώς καταγγέλλει συνεχώς ο ένας τον άλλο.
Προχθές σημειώθηκε ακόμη ένα επεισόδιο με την 35χρονη να καταγγέλλει πως ο συνομήλικος πρώην σύντροφός της, την χτύπησε και την εξύβρισε μπροστά στο 6,5χρονών παιδί τους.
Η δραματική περιγραφή της 35χρονης – Τα αρνείται όλα ο πρώην σύντροφός της
«Μπήκε μέσα στο σπίτι, αγνοεί ότι έχω κάνει εναντίον του ασφαλιστικά, παραβιάζει τους όρους της αναστολής. Με παρακολουθεί και κρύβεται στην αποθήκη του σπιτιού μου, με παρακολουθεί στη δουλειά. Μπήκε στο σπίτι και άρχισε να με βρίζει χυδαία.
Ξέρει πως έχω κάνει επέμβαση στη μέση και άρχισε να με χτυπάει, να μου ρίχνει οινόπνευμα στα ρούχα και στο στόμα φωνάζοντας πως θα μου βάλει φωτιά. Τον φοβάμαι, είναι επικίνδυνος», ειπε στους δικαστές.
Από την πλευρά του ο πρώην σύντροφός της υποστήριξε πως όλα είναι ψέματα γιατί θέλει να τον κλείσει φυλακή.
Σύμφωνα με τον ίδιο τον τελευταίο καιρό βρίσκονται σε διαδικασία επανασύνδεσης. Υποστήριξε επίσης πως τις τελευταίες ημέρες μένει στο σπίτι της 35χρονης παρότι γνωρίζει πως εκείνη διατηρεί άλλη σχέση.
Ο κατηγορούμενος τελικά καταδικάστηκε σε 11 μήνες μήνες φυλάκιση με την υποχρέωση να εκτίσει τους τρεις.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!