Σε εργασίες διαγράμμισης προχωρούν τα συνεργεία της ΠΕ Πιερίας/Υποδιεύθυνση Τεχνικών Έργων κατά μήκος του επαρχιακού οδικού δικτύου αρμοδιότητάς της.
Οι εργασίες πραγματοποιούνται επί της 15ης Επαρχιακής Οδού και συγκεκριμένα από τη διασταύρωση με τη 13η Εθνική Οδό έως το χιονοδρομικό κέντρο Ελατοχωρίου. Οι σχετικές εργασίες είναι ενταγμένες στο έργο «ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΔΙΑΓΡΑΜΜΙΣΗΣ ΣΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ΑΡΜΟΔΙΟΤΗΤΑΣ ΠΕ ΠΙΕΡΙΑΣ 2022-2023», με χρηματοδότηση από το Πρόγραμμα Επενδυτικών Δαπανών της ΠΚΜ/ΠΕ Πιερίας και εκτελούνται δυνάμει εργολαβικής Σύμβασης κατασκευής του έργου (ΑΔΑΜ 23SYMV013674318).
Με αφορμή την εκτέλεση των εργασιών η Αντιπεριφερειάρχης κα Σοφία Μαυρίδου δηλώνει τα εξής: “Μέριμνά μας είναι πάντοτε η ασφάλεια του οδικού δικτύου ευθύνης μας και για αυτό πραγματοποιούμε σειρά έργων για τη συντήρηση και τη διαρκή βελτίωσή του με γνώμονα την ανάπτυξη του τόπου και την εξυπηρέτηση των αναγκών διέλευσης των κατοίκων και των επισκεπτών της Πιερίας”.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!